Volejte 728 066 339 nebo pište na leseni(a)pujcsime.eu

17
Březen
2014

Rozdíly v čištění sedaček v autě a domácnosti

Rozdíly v čištění sedaček v autě a domácnostiČištění od firmy nebo svépomocí?

Každý řidič, bez ohledu na to v jakém autě jezdí, se jistě čas od času poohlédne po firmě, která by mu vyčistila autosedačky, případně se snaží je vyčistit svépomocí. Pokud patříte i vy mezi řidiče, kteří by péči o svůj osobní vůz, dodávku či nákladní automobil nesvěřili do rukou nikoho jiného, jsou pro Vás právě níže uvedené rady velmi cenné.

 

 

 

 

Možnosti čištění autosedaček

Čištění autopotahů na sedačkách v autech je velmi snadné. Jednoduše je stáhnete a necháte vyprat v pračce. Jak ale postupovat pokud je ušpiněná i sedačka pod potahem? Rozhodli jsme se tedy čistit sami bez pomoci profesionálů a možnosti jsou v zásadě dvě:

  1. Abychom ušetřili tak čistíme saponáty, které jsou běžně dostupné v drogeriích a nemáme k dispozici ani extraktor na odsátí nečistot ze sedačky. Toto řešení je velmi časově náročné, namáhavé a výsledný efekt nikdy nebude takový jako při zapůjčení extraktoru a použití speciální chemie.
  2. Rozhodli jsme se zapůjčit si extraktor (postačí na jeden den) a máme k dispozici i profesionální chemii, kterou lze obvykle v půjčovnách rovněž zakoupit nebo ji dostanete k zapůjčení zdarma. Celková cena bude cca 300-400,-Kč, ale výsledky budou předčit Vaše očekávání. S extraktory trvá čištění velmi krátkou dobu a díky systému podtlakového nastřikování a okamžitého odsávání jsou nečistoty odstraněny z hloubky vláken.

 

Sedačka v autě není domácí křeslo

Ať už jste si zapůjčili extraktor nebo čistíte jinými způsoby, je třeba si uvědomit, že na rozdíl od domácího čištění sedaček a koberců můžete v autě vodou poškodit elektroniku. Ačkoliv toto není příliš častý případ, je nutné dávat si pozor především na čištění sedaček, které mají elektrické vyhřívání nebo na čištění čalounění ve dveřích. Zvláště u starších automobilů jsou spoje často už značně zoxidované a velké množství vody, která by látkou mohla protéct, jim rozhodně neprospěje. Pokud čistíte vyhřívané sedačky na mokro, velmi doporučujeme použít právě výše zmíněný extraktor, který znečištěnou vodu ihned odsává pryč.

Pokud váháte mezi využitím profesionální firmy nebo čištění sedaček v autě svépomocí, doporučujeme Vám obrátit se na bezplatnou podporu, kterou nabízí firma čištění sedaček Praha. Na e-mailovou adresu uvedenou na webu napište dotaz, odpověď obdržíte obvykle do 24 hodin.

 

Categories: Dodávky